Czym są pakiety medyczne?

Pakiety medyczne to abonamentowy dostęp do prywatnej służby zdrowia, który pozwala na korzystanie z niej wtedy, kiedy jest tego autentyczna potrzeba, a nie wtedy gdy człowiek po wielu miesiącach oczekiwania doczeka się swojego terminu w kolejce.

 

Jak działają pakiety medyczne?

Płacisz co miesiąc z góry ustaloną stawkę (np 65, 120, 300 zł) i w tej cenie możesz bez ograniczeń i czekania w kolejkach korzystać ze służby zdrowia nie dopłacając przy tym za poszczególne wizyty u specjalistów, badania czy rehabilitację

Przykładowe porównanie kosztów:

  • 1 prywatna wizyta u lekarza = ok. 100 zł
  • W pakiecie medycznym, który kosztuje np. 120 zł miesięcznie = nie płacimy za taką wizytę nic i  nie mamy żadnego ograniczenia co do ilości takich wizyt. Nie ważne jak wiele razy w ciągu danego miesiąca pójdziemy do lekarza – nie poniesiemy za to ŻADNYCH dodatkowych kosztów.

W ramach wybranego pakietu posiadasz nielimitowany dostęp do lekarzy specjalistów – max 5 dni roboczych oczekiwania na wizytę, lekarzy pierwszego kontaktu – max 24 godziny (oraz szerokiego zakresu badań, rehabilitacji i zabiegów wymienionych w pakietach). Jeśli nie stać Cię na prywatne wizyty np. u endokrynologa,a nie możesz czekać 6 miesięcy na swoją kolejkę na NFZ, to pakiet medyczny jest tu idealną alternatywą, która pozwoli Ci szybko i bez dodatkowych kosztów odbyć wizytę u takiego specjalisty – i to w ciągu kilku dni.

 

Jak się korzysta z pakietów medycznych?

Po podpisaniu umowy otrzymujesz kartę opieki medycznej, na której podany jest nr. infolinii obsługującej ponad 1000 placówek medycznych w Polsce. Wykręcasz numer, podajesz swój nr Pesel, umawiasz się na wizytę do lekarza specjalisty i w ciągu max 5 dni jesteś przyjęty! Za wizytę na miejscu już nie płacisz, podobnie jak za badania, których wykonanie zleci Ci lekarz.

Ważnym plusem posiadania takiej karty, a więc i pakietu medycznego jest fakt, że niezależnie od tego w jakim rejonie Polski się znajdziesz, możesz z tej opieki skorzystać.  W domu, na wakacjach nad morzem, w górach, w czasie pobytu w delegacji w innym mieście.Zostaniesz umówiony na wizytę do najbliższego lekarza specjalisty w regionie.

Nikt nie pyta jaka jest Twoja przychodnia, czy masz z niej dokumenty, czy jesteś ubezpieczony, kto jest Twoim lekarzem rodzinnym itd itd – masz pakiet – masz prawo do szybkiej pomocy specjalisty niezależnie od tego gdzie jesteś.

Jeśli zgubisz gdzieś kartę – nic się nie stanie, wystarczy, że znasz swój Pesel. W systemie jest wszystko, więc tak naprawdę nawet nie musisz nosić przy sobie karty, zapisz w telefonie nr na infolinię i gotowe.

 

Ile to kosztuje?

Pakiety medyczne mają różne ceny w zależności od tego, czy kupujesz taki tylko dla siebie, dla siebie i dla partnera, dla całej rodziny czy dla firmy.

Szczegółowe ceny i informacje znajdziesz tutaj: