Wg badań Polska jest tym europejskim krajem, w którym rocznie umiera na raka najwięcej osób! Przez… zbyt długie kolejki.

 

Pomijając przyczyny choroby głównym powodem wysokiej umieralności jest zbyt długie lub znacząco opóźnione leczenie. W Polsce od momentu zdiagnozowania u pacjenta raka mija średnio 87 dni do rozpoczęcia leczenia! Dziennik Gazeta Prawna informuje, że czas oczekiwania na leczenie u niektórych chorych potrafi wynosić nawet 1 rok i 2 miesiące. W tym czasie rak robi w organizmie prawdziwe spustoszenie, a leczenie go staje się jeszcze trudniejsze.

Najgorsza sytuacja jest na Pomorzu i na Kujawach:
tu choroby nowotworowe są przyczyna śmierci 28 % mieszkańców. Najwięcej „szczęścia” maja mieszkańcy lubuskiego – tu odsetek śmiertelności wynosi 22 procent.

 

Badanie „Onkologia 2025” prowadzące do w/w wniosków przeprowadzono przez think tank wśród 300 pacjentów w pięciu ośrodkach w kraju. Na ich podstawie Eurostat uplasował Polskę w grupie państw, w których w Europie śmiertelność wywołana rakiem jest najwyższa. Dane potwierdza również OECD. Średnio na 100 tys. Polaków umiera na raka 239 osób. W sumie: 100 000 osób rocznie!
Instytucje wskazują, że głównym powodem jest zbyt długi czas oczekiwania na badania i… brak skierowań od lekarza rodzinnego.

Źródło informacji: http://www.rynekzdrowia.pl/Uslugi-medyczne/Nigdzie-w-Europie-nie-umiera-tyle-osob-na-raka-co-w-Polsce,146535,8.html

 

Na zdecydowane przyspieszenie leczenia mają dziś szansę pacjenci:
których albo stać na prywatną służbę zdrowia, albo posiadają wykupiony pakiet medyczny, który gwarantuje im max 5 dni roboczych oczekiwania na specjalistę onkologa – bez limitu wizyt rocznie.

 

Pakiety takie dostępne są w OM Signum, w wersjach:

Pakiet srebrny (sprawdź cenę – KLIKNIJ TUTAJ)

onkolog w pakiecie medycznym

Pakiet złoty (sprawdź cenę – KLIKNIJ TUTAJ)

onkolog w pakiecie medycznym

Pakiet Platynowy (sprawdź cenę – KLIKNIJ TUTAJ)

onkolog w pakiecie medycznym

W w/w opcjach pacjenci mają bezpośredni (bez skierowania od internisty) i nielimitowany dostęp do lekarzy wybranych specjalizacji lekarskich niezbędnych do zapewnienia prawidłowej opieki medycznej.